Dzika Turnia – Południowy Filar (V UIAA)

Udostępnij na:

Dzika Turnia (2378m npm) – Południowy Filar (V UIAA)

Sprzęt: Lina 2 x 60m, kości, friendy, haki do wzmocnienia stanowisk: 2 v-ki, 2-3 cienkie (diagonale, łyżki), kilka pętli.

Podejście: Od schroniska Zbójnicka Chata szlakiem w kierunku Rohatki, przy pierwszych zakosach w kierunku przełęczy idziemy na wschód w głąb doliny ok.15min pod ścianę.

Zejście: Granią w kierunku Rohatki ok.20-30m po czym w prawo w kierunku doliny Świstowej (kilka miejsc 1-owych) do charakterystycznej przełączki, z niej już łatwym terenem w stronę Rohatki (obchodząc Turnię nad Rohatką po prawej stronie)

Dzika Turnia  (1)

Południowa ściana Dzikiej Turni ( widok z doliny Staroleśnej)

Dzika Turnia  (2)

Start na 4 wyciągu, okap obchodzimy z prawej strony.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube