Furkot (Furkotsky stit 2 404m) – Południową ścianą Freeride

Udostępnij na:

Furkot (Furkotsky stit 2 404m) – Południową ścianą (II) całość wycieczki ok. 6-8h

Opis:Wycieczkę można zaplanować w formie podejścia i zjazdu tą samą trasą (A) lub pętli (B)
A – Najszybciej jest wyjechać w obu przypadkach wyciągiem na górną stację, skąd za szlakiem niebieskim trawersujemy Solisko po lewej stronie, osiągając dolinę Furkotną już ponad piętrem lasu. Dnem doliny kierujemy się ku widocznemu na horyzoncie celowi. Pod koniec naszego podejścia osiągamy Furkotną przełęcz, przez którą grzbietem/granią wychodzimy na Furkotny Szczyt.
B – Jeżeli chcemy zaliczyć pętlę, wycieczkę zaczynamy od wyjazdu (wówczas możemy zaliczyć jeszcze zjazd z Soliska do doliny Młynickiej) lub podchodzimy dnem doliny Młynickiej aż do Młynickiego Przechodu (Znaki żółte). Poniżej przechodu trawersujemy w prawo popod skałkami w kierunku Furkotu.

Sam zjazd to równomiernie nastromiony stok, oferujący bardzo czytelny zjazd.

Furkot mapa
x-default Widok ściany i zjazdu
furkot 1a Podejście doliną Furkotną, w tle widoczny Furkot
Furkot 135 Furkotna Przełęcz
Furkot 052
Furkot 062 Na grani (należy uważać na nawisy śnieżne)
dol. Młynicka Dolina Młynicka (podejście w przypadku pętli)
Bystry Przechód (1)
Bystry Przechód (2) Trawers od Bystrego Przechodu


Furkot od dol. Młynickiej
I KILKA PRZEBITEK Z APARATU

Furkot z dol. Furkotnej

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube