Kołowy Szczyt (2 418m) – Droga Sadka (VI- UIAA)

Udostępnij na:

Kołowy Szczyt (2 418m) Droga Sadka (VI- UIAA) 6-7h.

Ciekawa klasyczna cesta, odważnie poprowadzone pierwsze wyciągi przez strefę przewieszoną.Niestety często pierwszy i drugi wyciąg narażone są na wilgoć (wodę). Sporym ułatwieniem na dzień dzisiejszy są stałe stanowiska zdecydowanie przyśpieszające przejście ściany.

Zejście: Ze szczytu kierujemy się w stronę Czarnej Przełęczy i łatwym terenem z powrotem do doliny Jastrzębiej (możliwość zadekowania zbędnego balastu na odejściu pod ścianę)

Kołowy Szczyt - Cesta Sadek-Zlatnik

Schemat drogi . Źródło tatry.nfo.sk

Kołowy szczyt  droga Sadka  (1)

Kołowy szczyt  droga Sadka  (2)Wyciąg w płycie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube