Koprowy Wierch (2 363m.) – Południowym zboczem/Skitury

Udostępnij na:

Koprowy Wierch (2 363m. słow. Kôprovský štít) – Dolina Mięguszowiecka – 4 – 5h

Opis: Wycieczkę zaczynamy na parkingu u wylotu doliny, gdzie w okresie zimowym możemy zostawić bezpłatnie samochód. Ok. 40-50min idąc drogą lub w jej pobliżu, dochodzimy do miejsca gdzie szlak niebieski skręca w lewo (drogowskazy). Stąd lasem a później już polami śnieżnymi dnem doliny (nie szlakiem letnim) osiągamy górne piętro doliny i stawy Hińczowe. (po lewej mijamy Grań Baszt) (ok.1-1,5h). Następnie zakosami na nartach (przy założeniu że mamy śnieg do samej przełęczy( nietrudno osiągamy Wyżnią Koprową Przełęcz, skąd otwiera się widok na piękne, szerokie pola podszczytowe. Polami/ zakosami osiągamy niższy wierzchołek gdzie musimy zdjąć narty i granią przechodząc przez przełączkę osiągamy niedaleki już wierzchołek Koprowiego Wierchu. (ok 1,5h)

Opis drogi: Cała wycieczka czyli podejście oraz zjazd to nietrudna wycieczka, którą spokojnie można polecić początkującym turowcom. Szczyt umiejscowiony jest w sercu gór przez co oferuje przepiękne widoki. Zjazd w większości pokrywa się z drogą podejścia, oczywiście wybieramy sobie już warianty i warianciki adekwatne do naszych umiejętności. Podczas naszego zjazdu musieliśmy dwa razy zdjąć narty, pierwszy raz niedaleko pod szczytem przy przełączce a drugi raz na przełęczy, która była już wywiana i przepalona przez słońce do gleby.

Koprowy Szczyt Mapa Mapa i schematyczny przebieg podejścia oraz zjazdu. Waypointy zebrane w trakcie tury.

Koprowy Wierch

Koprowy z Wołowca Mięguszowieckiego Widok na drogę zjazdu z Koprowego. Foto wykonane z grani Wołowca Mięguszowieckiego.

Koprowy Wierch skitury (1) Lekki trawers w kierunku górnego piętra doliny Mięguszowieckiej.

Koprowy Wierch skitury (2) Podejśćie na Wyżnią Koprową Przełęcz

Koprowy Wierch skitury (3) Na przełęczy, widok na piękne pola podszczytowe.

Koprowy Wierch skitury (4) Pik już blisko, widok z niższego wierzchołka, pomiędzy nimi mała przełączka.

Koprowy Wierch skitury (5) Widok z Piku w kierunku Wyżniej Koprowej Prz.

Koprowy Wierch skitury (6) Na piku, a na horyzoncie Cubryna i Mięgusze.

Koprowy Wierch skitury (7) Widok z piku w kierunku naszej doliny 5 stawów. Na pierwszym planie Szpiglasowa Przełęcz (zjazd w kierunku Moka) i Miedziane a dalej bardzo dobrze widoczne pd zbocze Koziego Wierchu – cudnie wysypane.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube