Kozi Wierch (2 291m.) – Południowym zboczem/Skitury

Udostępnij na:

Kozi Wierch (2 291m. słow. Kozí vrch) – Dolina Pięciu Stawów – 3,5 – 4h

Opis: Podejście jest jasne jak słońce ale już nie tak przyjemne jak jego promienie. Asfaltem do Wodogrzmotów i wątpliwej urody Roztoką ok 2-2,5h do schroniska (szlak Zielony), gdzie po zapakowaniu 2 śniadania i kawki, zrzuceniu zbędnego balastu w 1,5 – 2h osiągamy wierzchołek Koziego Wierchu (szlak Czarny). W sumie powinno zająć to ok. 4h, jeżeli więcej to czas popracować nad formą 😉

Opis drogi: Zjazd z samego szczytu oferuje kilka wariantów, podchodząc trzeba ocenić który rokuje najlepiej. Całość to ok 700-800m deniwelacji zjazdu do schroniska (ok.20-30 min.) w ternie narciarskim I/II. Po dotarciu do schroniksa warto zastanowić się nad wyborem wariantu zjazdowego, czy ścieżką podejściową (w przypadku słabych warunków lawinowych) czy z progu na lewo od Siklawy (zdecydowanie ładniejszy i dłuższy zjazd) Niestety teren jest bardzo lawiniasty i obarczony historią niejednej śmierci (o czym warto pamiętać).

Kozi Wierch mapa
Zawrat i Kozi Wierch z Krywania Widok na Mały i Kozi Wierch z Krywania. Bardzo dobrze widoczne całe zbocze.
Kozi Wierch (2) Schronisko w 5 stawach i w tle masyw Koziego Wierchu
Kozi Wierch (3)
Kozi Wierch (5) Końcówka podejścia już z nartami na grzbiecie.
Kozi Wierch (9) Widoki są poprawne 🙂
Kozi Wierch (10) W drugą stronę też :-), widać przełęcz Schodki z wariantem zjazdowym z Małego Koziego Wierchu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube