Ponad Kocioł Turnia (Certova veza) Prawym żebrem Pn-Wsch. ściany (V UIAA)

Udostępnij na:

Wysokość ściany ok 550m. Czas przejścia 5-7h. Opis WHP 1704 (Tom 12)

Sprzęt: Zdecydowanie zestaw standardowy powinien być uzupełniony o kilka haków dedykowanych na stanowiska.

Podejście: Drogę spokojnie możemy zrobić w opcji door /door. Z parkingu podejście do Śląskiego Domu ok 1:15min. Dojście ze schroniska pod ścianę to ok 1h. Wejście w drogę znajduje się u wylotu żlebu Karczmarza, fotografia nr 2 pokazuje pierwszy wyciąg liny.

Jest to doskonała propozycja dla zespołów szukających przygody i dłuższego wspinania we wspaniałej scenerii skalnej na ścianie mało uczęszczanej. Niestety jak to bywa z żebrami i filarami zdarzają się odcinki kruche.

CERTOVA VEZA (Kopiowanie)

Certova veza (1)Ściana czołowa Certovej vezy.

Certova veza (2)Początek naszej drogi, po prawej wylot żlebu Karczmarza.

Certova veza (3)

Początek wspinania

Certova veza (4)Na filarze, po prawej widać Lawiniastą przełączkę (koniec żlebu Karczmarza)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube