Prainerwandplatte – Nordavind / Mit gottlicher Hand (6+/6 UIAA)

Udostępnij na:

Sprzęt: Lina 2 x 50m, 12 x expres.
Podejście: Samochód zostawiamy na przełęczy Preiner Gscheid, skąd szlakiem kierujemy się do schroniska Waxriegel Haus obchodząc je od prawe strony kierujemy się do kolejnego schroniska już niedaleko naszej ściany tj. See Hutte. Czas podejścia ok.1,5h
Zejście: Wychodzimy ze ściany na piękne alpejskie łąki skąd w kilka chwil udajemy się na szczyt lub ściżką wracamy do schroniska See Hutte, skąd tą samą trasą wracamy do pozostawionego samochodu.

Opis drogi: Ściana jest przepiękna (zwłaszcza jej górna/płytowa część). Dolną częścią ściany poprowadzone są dwa warianty:
3-kowy/klasyczny – oferujący sporo rzęchu i spory ruch, oraz
6-tkowy – oferujący piękne wspinanie w urozmaiconej skale.
Góra to już sporo dróg o charakterze płytowym. Schemat i szczegółowe topo znajduje się na stronie http://www.bergsteigen.com/sites/default/files/topos/227_Topo_d5e85a82-6675-445d-bc6c-8123ce813774_preinerwandplatte_topo.pdf

Hollental - Prainerwandplatte (1)
Widok całej ściany
Hollental - Prainerwandplatte (8)
Ściana i schronisko See Hutte
Hollental - Prainerwandplatte (5)
Po lewej droga Nordavind po prawej Mit gottlicher Hand
Hollental - Prainerwandplatte (3)
Hollental - Prainerwandplatte (6)
Hollental - Prainerwandplatte (4)

Hollental - Prainerwandplatte (7)
Skradanie na Mit gottlicher Hand…

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube