Rohacz Płaczliwy (Plačlivý Roháč 2 125m.) – Południowym zboczem/Skitury

Udostępnij na:

Rohacz Płaczliwy (Plačlivý Roháč 2 125m.) – Południowym zboczem/Skitury – Dolina Żarska 6-7h

Opis: Wycieczkę zaczynamy na parkingu u wylotu doliny, skąd za znakami niebieskimi drogą jezdną (lub szlakiem) dochodzimy do schroniska Żarska Chata (ok.1,5h). Tutaj możemy komfortowo zjeść śniadanko i uzupełnić płyny. Następnie za szlakiem zielonym i niebieskim kierujemy się do prawej części doliny (Małe Zawraty) mijając po drodze rozdzielenie się szlaków (niebieski na Smutną Przełęcz) a my idziemy za znakami Zielonymi w kierunku dobrze już widocznej Żarskiej przełęczy. Docieramy na nią po ok. 2h od schroniska. Z samej przełęczy czeka nas jeszcze 30-40 minutowe, niezbyt strome podejście na szczyt. Całość nie powinna nam zająć więcej niż 5h (wliczając w to oczywiście przerwę w schronisku)

Dolina ?arska

Waypointy oraz wysokość podana wg. GPS Garmin

Opis drogi: Wycieczka należy do tych raczej łatwiejszych. Sam zjazd w zależności od wariantu powyżej przełęczy nie powinien przekraczać stopnia 3. Niestety sama góra lubi być wylodzona i wywiana, za to dół to już szerokie pola śnieżne. Zaletą wycieczki jest możliwość zjazdu do samego samochodu, bez konieczności „łyżwowania” po drodze.

Rohacz Płaczliwy_Dolina Żarska (1)

 Przebieg szlaku od schroniska

Rohacz Płaczliwy_Dolina Żarska (2)

Przełęcz na wyciągnięcie ręki, a po lewej Rohacz Płaczliwy i zbocze z wariantami do zjazdu

Rohacz Płaczliwy_Dolina Żarska (3)

Widok na kopułę szczytową z Żarskiej Przełęczy

Rohacz Płaczliwy_Dolina Żarska (4)

Żarska Przełęcz – widok ze szczytu

Rohacz Płaczliwy_Dolina Żarska (5)

 Na piku Rohacza Płaczliwego w kierunku Trzech Kop i Smutnej Przełęczy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube