Rzeżuchowa Turnia – Cesta cez knihu (V UIAA)

Udostępnij na:

Rzeżuchowa Turnia (2080m npm) – Cesta cez knihu (V UIAA)

Sprzęt: Stanowiska na drodze wyposażone w ringi, lina 2 x 55-60m, zestaw kości, kilka średnich mechaników, 5-6 pętli.

Podejście: Z Chaty przy Zielonym Plesie, żółtym szlakiem w kierunku Jagnięcego Szczytu. Po osiągnięciu dna Jagnięcej doliny kierujemy się w prawo widoczną ścieżką wijącą się między kosówkami, pod bliską już ścianę.

Zejście: Jeżeli droga połączona jest z Kozią Granią, wracamy żółtym szlakiem po osiągnięciu Jagnięcego Szczytu. Z samej drogi najwygodniej jest zjechać korzystając ze stałych stanowisk.

Rzeżuchowa Turnia

Południowa ściana Rzeżuchowej Turni, na 3 wyciągu widoczne zacięcie „Kniha”

Rzeżuchowa Turnia 02

Na Koziej grani, na tle nieba widoczna Kozia Turnia

Rzeżuchowa Turnia 03

No i oczywiście wszechobecne kozice 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube