Ostry Szczyt – Droga Motyki (V- UIAA)

Udostępnij na:

Ostry Szczyt, Pd ściana – Droga Motyki (V- UIAA) WHP nr 2432

Droga oferuje nietrudne wspinanie w litej skale, może nie równa się urodą z drogą Motyki na sąsiednim szczycie ( Małym Lodowym) ale jest jedną z ładniejszych wspinaczek na Ostrym Szczycie, w moim odczuciu również ładniejsza od drogi przez Jaskinky.

Podejście: Szlakiem od Zbójnickiej Chaty w kierunku Czerwonej Ławki, lub druga opcja – idąc z dołu za szlakiem w kierunku schroniska, przy drugim mostku wprost dnem doliny ( szlak do Zbójnickiej Chaty ucieka w lewo zakosami )

Zejście: Dysponując liną 2 x 60m musimy wykonać 3 zjazdy. Ze szczytu kierujemy się w stronę Małego Lodowego, do momentu aż trafimy na pętle przerzucone przez blok w grani. Schodzimy 1-owym terenem ok 12m (lub zjeżdżamy z pętli) do przyklejonej płyty /bloku gdzie znajduje się stanowisko zjazdowe ( dwa haki i pętle). Pierwszy diagonalny zjazd do stanowiska z dwóch ringów + łańcuch. Kolejny zjazd (po drodze stanowisko przesiadkowe) do łatwiejszego terenu, skąd trawers do ostatniego stanu, również z ringów.

Ostry Szczyt - Droga Motyki (2)Przybliżony przebieg drogi

Ostry Szczyt - Droga Motyki (3)Pierwszy wyciąg

Ostry Szczyt - Droga Motyki (5)Start w drugi wyciąg

Ostry Szczyt - Droga Motyki (6) Łatwe już tereny podszczytowe

Ostry Szczyt - Droga Motyki (1)No i lanowanie, drugi zjazd

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube