Kozia Strażnica / Pd- Zach. ściana (2 235 m.) Topografia

Udostępnij na:

Kozia Strażnica a bardziej jej pd-zachodnia ściana, oferuje ciekawą alternatywę na lato (jej prawa część) oraz na zimę (jej lewa część). Wysokość ściany to ok. 200m, przez co raczej jest ścianą z gatunku tych krótkich. Wpisuje się we wspinaczki na początku zimy (krótki dzień) lub na zakończenie sezonu letniego. Zejście lajtowe, ale w zimie może być narażone na lawiny. (Przełączka za Kozią Strażnicą to popularne miejsce skiturowe)

Poszukując wolnej połaci ściany, natknęliśmy się na drogę (a może ślady próby?) nieopisaną w żadnych periodykach. Chodzi o środkowy filar, z dołu bardzo ładnie wyglądający, choć mocno zagloniony.

W związku z tym postanowiłem trochę poukładać wszystkie znane mi przejścia, ponieważ ściana rokuje jeszcze na zimową eksploracje. Czekam na ewentualne uwagi dotyczące przebiegu dróg.

Kozia Strażnica opis

Kliknij w obrazek żeby powiększyć topo

Przy okazji penetracji ściany, przebiegliśmy prawą grzędą, która z daleka wygląda na piękną formację. Nie znaleźliśmy żadnych śladów bytności człowieka, aczkolwiek formacja jest tak oczywista, że nie zdziwiłbym się jakby była chodzona przez praojców.

Poniżej fotka z przebiegiem naszego przejścia.

Kozia Strażnica - Prawa Grzęda

Kozia Strażnica  (1)

Widok ściany z innej perspektywy (w środku ściany widać piękne zacięcie – droga nr 5)oraz piękny podcięty filar .

Kozia Strażnica  (2)

No i jeszcze bliżej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube