Pośrednia Grań (2 440m) – Żleb Birkenmajera (IV UIAA)

Udostępnij na:

Pośrednia Grań (2 440m) – Żleb Birkenmajera WHP2580 (IV UIAA) 4-6h

Sprzęt: Standard zimowy, przydają się śruby do traw
Podejście: Idealnym miejscem do startu na wspinanie jest Zbójnicka Chata, podejście szlakiem w kierunku Terynki, nie dochodząc do Złotych Spadów kierujemy się w lewo przez zamarznięty strumień w kierunku ściany. (ok. 1h od schroniska)
Zejście: Zejście przez Ławkę Dubkego (WHP 2548) w kierunku Terynki.
Opis drogi: Południowo Wschodnia ściana Pośredniej Grani jest atrakcyjna tylko i wyłącznie pod kątem wspinania zimowego. Spore ilości trawiastego poprzetykane skalnymi pasażami to idealna konfiguracja na nietrudną zimową klasykę. Ściana jednak jest mocno rozbudowana topograficznie i co ważne liczy blisko 600m deniwelacji – co przy słabym tempie i nieznajomości ściany może obfitować w nieplanowane „przygody”. Komin Birkenmajera rowiązuje środek ściany w sposób bardzo logiczny, a załączony schemat to wariant 4-kowy tej drogi. Zejście nie jest trudne ale eksponowane i warto zachować czujność.

Pośrednia Grań topoPrzybliżony przebieg drogi

Pośrednia Grań żleb Birkenmajera topo

pośrednia grań-birkenmajer topoWariant IV-kowy, widok w kierunku żlebu Birkenmajera. Na śniegu widać ślady podejściowe.

Pośrednia Grań

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube