Mnich przez Wyżnią Mnichową Przełączkę (2 068m) – Wschodnia ściana wariantem Długosza (V+,A1 UIAA)

Udostępnij na:

Mnich przez Wyżnią Mnichową Przełączkę (2 068m) – Wschodnia ściana wariantem Długosza WHP 536 (V+,A1 UIAA)w zależności od warunków 6-8h.

Sprzęt: Lina 2 x 50m, haki cienkie i małe v-ki, friendy , 2-3 śruby do traw, expresy z długimi pętlami, ławeczki x 2, kontrfifki
Podejście: Ze schroniska nad Morkim Okiem kierujemy się ścieżką w kierunku Szpiklasowej Przełęczy. Na wysokości zakosów skręcamy w lewo (wyraźna ścieżka ) do Mnichowego żlebu. Druga opcja przy dobrych warunkach śniegowych przez staw i wprost do góry pod Czołówką Cubryny do żlebu. ( ok. 1,5h)
Zejście: Ze szczytu Mnicha jeden zjazd do pleców Mnichowych, skąd łatwo 20 minut do połączenie ze ścieżką znakowaną ze Szpiglasowej Przełęczy.

Opis drogi: Droga przez Wyżnią Mnichową Przełączkę jest chyba jedyną typowo zimową propozycją w masywie Mnicha, oferująca sporo dziabania, fajnego mikstu no i przepiękny wyciąg w przewieszonej płycie poprowadzony przez legendarnego Długosza. Wyciąg kluczowy posiadał kilka przelotów, ale warto zaopatrzyć się mimo wszystko w cienkie haki oraz małe v-ki. Mile widziane również jedyneczki siadające wszędzie.

WYŻNIA MNICHOWA PRZEŁĄCZKA
Przebieg drogi
wyżnie mnichowa prz.1
Komin doprowadzający pod przewieszoną płytę
wyżnia mnichowa przeł.-stanisławski
I kluczowy wyciąg.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube