Wołowy Grzbiet (Mała Wołowa Szczerbina 2 355m) – Freeride/skitour

Udostępnij na:

Mała Wołowa Szczerbina z doliny Mięguszowieckiej (2)

Sprzęt:  Standard na tego typu nietrudną wycieczkę,
Podejście: Parking Popradzkie Pleso, kierunek schronisko nad plesem następnie w głąb doliny Mięguszowieckiej na początku za znakami turystycznymi w kierunku schroniska pod Rysami, następnie trzymając się po prawej stronie Wołowca Mięguszowieckiego na widoczną już z daleka przełączkę.
Opis drogi:  Piękna, średnio długa wycieczki skiturowa oferująca nietrudny zjazd w głównej grani tatr. Piękne widoki z grani na stronę polską wynagrodzą trud podejścia.

Wołowy Grzbiet mapa

Wołowy Grzbiet _Taternik (1)

Wołowy Grzbiet _Taternik (2)

Wołowy Grzbiet _Taternik (4)

Wołowy Grzbiet _Taternik (5)

Pięknie wylodzony Wołowiec MięguszowieckiWołowy Grzbiet _Taternik (6)Na przełączce

Wołowy Grzbiet _Taternik (7)

Widok w kierunku wylotu doliny/ kierunek zjazduWołowy Grzbiet _Taternik (8)

Pięknie wysypana rysa i Niżnie Rysy

 

Print Friendly, PDF & Email
ZAPRASZAMY DO SKLEPU !!!

O Stronie – Taternik.eu

Strona zbiera ciekawe i jak najbardziej stronnicze w ocenie przejścia :-), graniówki i wyrypy skiturowe, freeridowe w Tatrach i nie tylko. Zachęcam do przesyłania i dzielenia się ciekawymi przejściami, toposami, zdjęciami lub filmami. Materiały mogą służyć wyłącznie jako inspiracja w planowaniu wycieczek taternickich. Jak wiadomo wspinaczka w górach jest sportem obarczonym ryzykiem utraty zdrowia lub życia, za co nie odpowiadam. Pamiętaj - działaj z głową, lepiej zaliczyć o jeden wycof więcej niż przejść do historii w postaci zapisków na stronie Topr-u. W wolnej chwili (która niestety nadarza się coraz rzadziej :-)) postaram się wrzucić trochę materiałów z domowego archiwum, w kolejce czeka ok. 200 ciekawych przejść z rodzimego tatrzańskiego ogródka.

Szukaj

Instagram
Kanał YouTube